Želvy vodní - Můj Zvěřinec.cz

Želvy vodní

MůjZvěřinec.cz | Akvaristika (Atlas zvířat)
zelvy_vodni

ROZŠÍŘENÍ: Mírná podnební pásma, všechny subtropické a tropické oblasti

VELIKOST: Od 80 mm do 80 cm dle druhu

VÁHA: Od 100 g do 10 kg dle druhu

DÉLKA ŽIVOTA: Až do 80 let

AKVATRÁRIUM: Co možná největší, min. 120 x 50 x 50, zajištěné větrání, ale bez průvanu

VYBAVENÍ AKVATERÁRIA: Vodní sloupec min. 20 cm, podíl souše cca 25 % z plochy nádrže. Na souš, kde se želvy vyhřívají, je nutný výlez. Na dno nádrže dáme říční písek, kamínky, dřeva. Nad souš instalujeme osvětlení jako zdroj tepla. Vodu je nutno měnit nebo filtrovat.

CHOV: Chováme jednotlivě i ve skupinách, ale pozor na aktivní samce, kteří mohou stresovat ostatní chované jedince. V letních měsících je možno želvy chovat ve venkovním jezírku nebo nádrži. Evropské druhy želv je možno zimovat a při zimování udržujeme teplotu jen kolem 5°C.

ROZMNOŽOVÁNÍ: Samice kladou do substrátu od 4 do 70 vajec dle druhu. Inkubace je závislá na teplotě a trvá 60 – 90 dní. Vylíhlá mláďata jsou schopná samostatného života.

TEPLOTA: Teplotu vody udržujeme v rozmezí 25 – 28°C, pod světlem na souši 30 – 35°C . Do terária je vhodné umístit zdroj UV záření.

KRMENÍ: Krmíme 2 – 3x týdně bílkovinnou potravou, rybičkami, granulemi nebo mraženými krmivy pro vodní želvy.

MANIPULACE: Zvířata bereme do ruky opatrně, ale pevně, mohou silou svých nohou škrábnout a vypadnout z uchopení. Není dobré želvy otáčet na záda. Při převážení zvířat se doporučuje jejich umístění do transportního hadrového sáčku patřičné velikosti nebo krabice. Převážejí se bez vody.

POZOR: ZVÍŘATA MOHOU BOLESTIVĚ KOUSNOUT A ŠKRÁBNOUT!

Více informací získáte v prodejnách Pet Center.

Napsat komentář

Mujzverinec.cz © 2015, all rights reserved