Výběr nového člena rodiny - Můj Zvěřinec.cz

Výběr nového člena rodiny

MůjZvěřinec.cz |
stene1

Vážně to není jednoduché! Když se mají čtyři lidé rozhodnout pro nového psího člena rodiny, tak je to vážně masakr. S pořízením dítěte to tak těžké není – to prostě otěhotním a počká se, co z toho bude. Nikdo nemá možnost výběru barvy, výšky, váhy ani míry aktivity. Každý z nás má nějaké požadavky na nového pejska je dost těžké je sladit.

Takže teď to u nás vypadá skoro každé odpoledne tak, že děti zalezou do svého pokoje a na internetu projíždějí obrázky se štěňátky a vybírají jeden den to nejroztomilejší, druhý den to nejdrsnější, další den to nejbělejší… Naopak já a Petr procházíme stránky chovatelů a zjišťujeme informace hlavně o chování různých plemen a jejich rozměrech.

Rádi bychom samozřejmě vybrali pejska vhodného do bytu, protože naše zahrada není zrovna velká a mají na ni přístup i jiní nájemníci domu. Takže to bude muset být pejsek, který vydrží větší část dne doma a počká na pravidelné vycházky. Na ty už se tak moc těším!!! Opravdu mi všechny tyhle psí aktivity schází. Navíc musí být samozřejmě vhodný k dětem, ale řekla bych, že v našem případě to už moc řešit nemusíme. Obě děti jsou školou povinné, takže už mají přeci jen rozum.

Snažíme se brát hodně v úvahu právě názory dětí ohledně výběru pejska. Chtěli bychom je do procesů a pravidelných aktivit více zapojit. Aby už vnímaly tu povinnost a aby se pomalu začaly učit, že musí v domácnosti něco dělat. A starost o živého tvorečka mi přijde jako velmi dobrý začátek. Pes není hračka a je třeba o něj s láskou pečovat. Já ale pořád budu určitě ten hlavní pečovatel, stravovatel a vychovatel. To je jasné! Jsem hlava celé naší smečky.

Takže tomu dávám ještě tak dva týdny, než se finálně rozhodneme. Ale těší mě, že se nový pejsek stal hlavním tématem naší rodiny a že o něj všichni moc stojí a hrozně se na něj, ať už bude jakýkoliv, těší.

                                                                                                                             Maruška

Zdroj foto: pixabay.com

Napsat komentář

Mujzverinec.cz © 2015, all rights reserved