Vodní agamy - Agama kočinčinská - Můj Zvěřinec.cz

Vodní agamy – Agama kočinčinská

MůjZvěřinec.cz | Plazi (Atlas zvířat)
agama_kocicinska

Pro ostatní vodní agamy platí podobný chov

Nejčastěji chovaný druh je:

AGAMA KOČINČINSKÁ (Physignatus cocincinus)

ROZŠÍŘENÍ: Žije v tropických lesích západní Indie a v pahorkatých částech východní a jihovýchodní části Asie. Vyskytuje se obvykle v keřích a na stromech v blízkosti vody.

VELIKOST: Dorůstá obvykle 75 cm až jednoho metru, tři čtvrtiny připadají na ocas. Základní zbarvení je zelené, ocas je příčně pruhovaný. Samci jsou větší, mají mohutný hřbetní hřeben.

TERÁRIUM: Prostorné terárium o rozměrech nejlépe 120 x 80 x 140 cm (d x š x v).

VYBAVENÍ TERÁRIA: Bazének 30 – 40 cm hluboký, s vodou vyhřívanou na 25 – 30°C. Stejná by měla být i teplota vzduchu. Prostor terária vybavíme vhodnými větvemi na lezení.

CHOV: Chováme je v páru nebo ve skupině 1, 2 – 3.

TEPLOTA: 25 – 30°C, pod žárovkou až 38°C

KRMENÍ: Jako potravu předkládáme různé druhy hmyzu, cvrčky, sarančata, šváby. Starší jedinci pozřou i myší holátka. Potravu je nutné doplňovat vitaminy a minerály.

ODCHOV: K páření dochází většinou v zimě. Samotná kopulace trvá dvě až pět minut. Samice kladou čtyři až šestnáct vajíček do přibližně 20 cm hluboké jamky, kterou zase zahrabávají. Pokud nenajdou vhodné místo pro snůšku, vejce nenakladou a zahynou. Dobře živená samice naklade do roka čtyři až šest snůšek. Vejce inkubujeme při teplotách 29 – 30°C ve vlhkém rašeliníku po dobu   61 – 86 dní.

MANIPULACE: Vzhledem k ostrým drápům se doporučuje použít rukavice.

POZOR: Může do krve škrábnout nebo švihnout ocasem.

Více informací získáte v prodejnách Pet Center.

Napsat komentář

Mujzverinec.cz © 2015, all rights reserved