Vitamíny pro naše pejsky a kočičky - Můj Zvěřinec.cz

Vitamíny pro naše pejsky a kočičky

MůjZvěřinec.cz | Novinky
vitamin
Přichází jaro (alespoň doufám) a to je vždy nový začátek a je třeba se zrevidovat jak antiparazitika, o kterých už jsem psala, tak i vitamíny. Vitamíny pejskovi posílí imunitu, vitalitu a zvýší chuť do života. Vitamíny je možné pořídit třeba přímo na pevné kosti, zdravé klouby, na perfektní srst nebo nelámavé drápky. Také se dělí podle toho pro jakého pejska jsou určeny – pro štěňátka, dospělé nebo starší psy.

Vitamíny jsou důležité

To je asi každému jasné, to ví i malé dítě. Ale někdy nás to svádí vitamíny neřešit, protože přeci naše velmi kvalitní krmivo, které svému mazlíčkovi kupujeme je přímo nacpáno vitamíny. Bohužel, se na to ne vždy můžeme spolehnout.
Pokud se našemu zvířátku přímo nedostatek vitamínů nějak neprojeví, třeba při vysoké zátěži, ať už fyzické nebo psychické, tak není přísun dalších vitamínů tak evidentně potřebný. Psi si většinu potřebných látek a vitamímů dokáží vytvořit.
Já se ale nespoléhám na to, že má dostatek vitamínů z granulí a pro jistotu Samíkovu výživu doplňuji vitamíny. Jsme na to zvyklí, neříkám, že je dáváme s železnou pravidelností, ale snažím se si na to občas vzpomenout. Navíc teď po nemoci je to v podstatě nutnost. Ráda nakupuji v Pet Center, tak tady máte pár výrobků pro pejsky, které mohu doporučit: http://bit.ly/1TopC7l.

Vitamíny pro kočky

Co se týče kočičích vitamínů, tak i zde je to dost podobné. I u koček nás výrobci ujišťují, že v krmení je naprostý dostatek vitamínů. Nicméně i tady je třeba zhodnotit stav vaší kočičky, a zda nepotřebuje více živin, než momentálně dostává. Ať už v závislosti na věku nebo například prodělané nemoci.

Jaké vitamíny jsou pro kočku nutné?

K udržování všech funkcí svého organismu potřebuje kočka speciální směs vitamínů a živin. Toto speciální složení je obzvlášť důležité. Samozřejmě je velmi nebezpečné předávkování vitamíny! Nic se nemá přehánět.
Vitamín A je důležitý pro zrak, kůži a chlupy jakož i plodnost. Jeho nedostatek může vyvolat všechny možné druhy zrakových onemocnění a kožních problémů.
Vitamín D podporuje střeva, kosti, ledviny, mléčnou žlázu a dělohu a reguluje hospodaření vápníkem a fosforem.
Vitamín E je jako vitamín A rozpustný v tuku. Tento vitamín chrání v těle obsažené tuky a lipidy před útokem volných radikálů – je to takzvaný antioxidant.
Vitamín C si kočka dokáže vytvořit sama. Díky jeho malému množství by ale měl být výživou přidáván.
Opět mohu doporučit (doporučení je od Simony) tyto vitamíny a doplňky pro kočičky http://bit.ly/1QzyoM9.
Ať se vašim zvířecím kamarádům daří co nejlépe.

Napsat komentář

Mujzverinec.cz © 2015, all rights reserved