Už hledíme do budoucna - Můj Zvěřinec.cz

Už hledíme do budoucna

MůjZvěřinec.cz |
stene

Tak se začínáme z úmrtí Samíka vzpamatovávat. Je nám ještě pořád smutno. Pořád slyším ťapkání na parketách a stále kontroluji jeho místečko u gauče. Ale i toto už začíná ustupovat a uklidňuji se. Zlepšení ve stavu dětí je v tom, že začínají přemýšlet nad pořízením nového pejska.

Samíka jsem si brala z útulku v Tróji. Děti by ale rády nějaké malinké štěňátko a těch v útulcích tolik není. Ráda bych opět udělala dobrý skutek a rozhodně se do Tróji podíváme. Předpokládám ale, že budu mít problém odtud odjet bez pejska. Já jsme hrozná cíťa.

Děti si na internetu vybírají štěňátka hlavně podle vzhledu a velikosti. Rádi by měli velkého pejska, nejlépe kluka a musí být rozkošný a barevný. Samík byl střední velikosti, měl 25 kilo, a byl celý černý. Takže prostě nádherně stavěný, elegantní pes. Hlavně byl kříženec. Ti, jak říkají veterináři, mají lepší zdraví a je pravda, že až do poslední doby Samík nebýval nemocný. Byl neskutečně chytrý a poslušný. Takový podobný se bude hledat těžko.

Nicméně s reálným pořízením pejska prostě ještě počkáme. Je to velké rozhodnutí pro rodinu. Je třeba vybrat parťáka a to není jen tak. Tentokrát půjde o společný výběr, ne mé osobní rozhodnutí, jako se Samíkem. Nejsem z těch, kteří by potom, co si vezmou pejska domů a nevyhovuje všem požadavkům, tak ho vracejí původním majitelům. To si nedovedu představit.

Musíme se zamyslet nad tím, s kým budeme dalších třeba 15 let žít ve velmi úzkém svazku. Je to velký závazek. Ale musím přiznat, že už pomalu začínám být připravená na nového pejska. Těším se, že nás opět bude někdo každý den vítat, skákat kolem nás. A co mi maximálně schází, jsou procházky se Simonou a Viktorem! Schází mi ta volnost, radost a pohyb na čerstvém vzduchu. Klábosení a pobíhání a všechno, co k tomu patří. Tak snad brzo….

                                                                                                                             Maruška

Napsat komentář

Mujzverinec.cz © 2015, all rights reserved