Střídání počasí - Můj Zvěřinec.cz

Střídání počasí

MůjZvěřinec.cz |
pes ucho

Střídání počasí, kterého jsme opět, v poslední době, svědky nedělá dobře lidem ale ani zvířatům. Našemu Samíkovi, který byl asi před měsícem nemocný, se teď vrátil zánět do ouška. Což je opravdu nepříjemné a evidentně ho to bolí. Vyplachujeme, kapeme hojící kapičky, tak snad to brzy pomůže.

Díky zánětu začal dost špatně slyšet. Málo jsem si uvědomovala, jaká je to výhody, když pes slyší. Mám hrozně šikovného a hlavně poslušného psa, který normálně dává pozor na blížící se auta, ostatní psy nebo cokoliv jiného. Jakýkoliv pokyn, který mu dám, tak okamžitě bez problémů splní.

To ale teď nefunguje. Absolutně mě ignoruje! A ani se na něj nemůžu (samozřejmě) zlobit. Takže když vyrazíme na procházku, automaticky vyběhne z vrátek neslyšíc blížící se auto. Už se nám stalo, že auto opravdu projíždělo a řidička měla co dělat, aby stačila zastavit. Omlouvala jsem se o sto šest a ještě asi půl hodiny potom jsem se klepala leknutím.

Zavolám na něj, když vidím, že se blíží pejsek, se kterým se nemají rádi, a je nutné ho dát na vodítko. A nic! Samík si v klidu očuchává nejbližší trs trávy a já se za ním řítím, abych předešla konfrontaci. Pak se mě chudák tak lekne, že z toho mám zase špatné svědomí. Je to vážně nezvyk a je mi ho chudáčka líto. Ale s tím autem to bylo fakt o fous!

Takže střídání počasí mě vážně už vytáčí. V úterý to vypadalo na jaro a včera propad o 10 stupňů jen to lupne. Chystali jsme se všichni příští týden na hory, tak aby to nebyla dovolená na blátě.
Se Samíkem na hory jezdím ráda hlavně na jaře a v létě. V zimě jsem ho ještě s sebou nebrala, tentokrát pojede poprvé. Ale jinak, právě v letních měsících, máme se Samem prochozené snad všechny hory v Čechách. Ještě než jsem měla rodinu, tak jsme dávali hory jen spolu a pod stanem. Nejvíc jsme si je asi užili v Beskydech, kde jsme slezli všechny vrcholy. Žádná lanovka, auto, nic – pěkně pěšky. Samík všechno samozřejmě vyběhl nejmíň 4x, než jsem se já vyhrabala nahoru.

Tak se těším, že si něco podobného zopakujeme v létě s dětmi, ale myslím, že s nimi toho tolik nezvládneme. No prostě, už se nemůžu dočkat až bude pěkně pořád a budeme moct vyrazit někam na delší výlet.

Samozřejmě se Simi pokračujeme v našem canicrossu a dog trekkingu, ale včera v tom dešti jsme to nedaly.

 

Krásný den, Maruška

Napsat komentář

Mujzverinec.cz © 2015, all rights reserved