Štíři - Můj Zvěřinec.cz

Štíři

MůjZvěřinec.cz | Atlas zvířat
stir

VELIKOST: 5 – 16 cm

ROZŠÍŘENÍ: Všechny subtropické a tropické oblasti

TERÁRIUM: Mělo by být 3x širší a 2x delší než je velikost chovaného štíra.

VYBAVENÍ TERÁRIA: Pouštní druhy – na dno písek, úkryty z kamenů, miska na vodu. Pralesní druhy – na dno terarijní substrát nebo lignocel, kořen, kousky kůry, miska na vodu.

CHOV: Chováme jednotlivě, hrozí nebezpečí sežrání druhého jedince. Pouze u některých pralesních druhů je možný chov ve skupině, je však nutno zvětšit terárium na odpovídající velikost a štíry kontrolovat, aby nebyl některý sežrán hladovým spoluobyvatelem.

TEPLOTA: Pralesní druhy 24 – 30°C při vlhkosti vzduchu 70 – 80 %, pouštní druhy v létě 27°C, v zimním období 19°C při vlhkosti vzduchu 65 %.

KRMENÍ: Především hmyz dle velikosti štíra (cvrčci, švábi, saranče). Interval krmení je cca 2x týdně. V období svlékání pokožky je půst.

MANIPULACE: U neškodných druhů držíme rukou za poslední a předposlední článek ocasu (telsonu), u nebezpečných raději pinzetou změkčenou na špičce molitanem. Terárium je nutno zabezpečit před
únikem chovance.

NEBEZPEČÍ PRO ČLOVĚKA: Bodnutí je velice bolestivé, může způsobit bolesti hlavy, zvracení, ztrátu rovnováhy a srdeční obtíže u citlivějších nebo alergických osob. Nejnebezpečnější štíři mají zpravidla dlouhá a štíhlá klepeta. Druhy známé jako neškodné mívají klepeta krátká a robustní, nelze na to však spoléhat. Při větších obtížích po bodnutí štírem je vhodné raději vždy vyhledat pomoc lékaře.

Více informací získáte v prodejnách Pet Center.

Napsat komentář

Mujzverinec.cz © 2015, all rights reserved