Sladkovodní ryby - jezera východní Afriky - Můj Zvěřinec.cz

Sladkovodní ryby – jezera východní Afriky

MůjZvěřinec.cz | Akvaristika (Atlas zvířat)
sladkovodni_ryby_vychodni_afrika

PŮVOD: Jezera Malawi, Tanganika a Viktoriino

ZÁKLADNÍ POPIS: Různé velikosti i charaktery chování

ZÁSTUPCI: Úzce specializované druhy cichlid s ohledem na průběh rozmnožování a odchov mláďat, tzv. tlamovci

CHOV: Voda pro chov těchto ryb by měla být spíše tvrdší a zásaditá s Ph mezi 7,8 – 9,3 což mohou být hodnoty běžné vodovodní vody. Případně se dá Ph vody ještě zvýšit použitím speciálních solí určených přímo pro tyto druhy ryb. Teplota vody pro většinu druhů by měla být 22 – 26°C.

POTRAVA: Vyráběná průmyslová krmiva ve formě vloček, granulí či tablet pro konkrétní druh ryb jsou nejkvalitnější a nejbezpečnější potravou s ohledem na zavlečení chorob a parazitů do akvária.

OBECNÉ: Nesmíme zapomínat, že akvárium je jako živý organismus. Život v něm se neustále vyvíjí a mění. Ryby a rostliny rostou, ty méně zdravé a úspěšné hynou. Stejně jako je omezený objem nádrže, musí být logicky omezený i počet ryb a rostlin v akváriu. Obecně platí na 1 cm rybího těla v dospělosti, připadají 2 litry vody.

POVAHA: Je dobré kombinovat ryby podle oblasti, kterou v akváriu obsazují, tak, aby se navzájem nerušily a akvárium bylo rovnoměrně obsazeno ode dna až k hladině. Klidné ryby není vhodné kombinovat s příliš čilými, které by je rušily a stresovaly.

NEBEZPEČÍ PRO ČLOVĚKA: Není známo

Více informací získáte v prodejnách Pet Center.

Napsat komentář

Mujzverinec.cz © 2015, all rights reserved