Samík nám odešel - Můj Zvěřinec.cz

Samík nám odešel

MůjZvěřinec.cz |
samik

Ve svém posledním článku jsem psala, že se Samíkovi krásně ulevilo, začal slyšet a celkově se jeho stav zlepšil. Zdá se, že to bylo jeho poslední vzepření osudu… Krátce po tom, co jsem uveřejnila tento článek se Samík rapidně zhoršil. Začal být zmatený, stále učurával, velmi se mu zhoršila srst a pil tak 3x tolik co normálně.

Objednali jsme se na veterinu a jeli tam společně s manželem, děti jsme nechali u tchánových. Paní doktorka udělala několik testů z moči, které nic zásadního neukázaly. Celkově ho prohlédla a sama viděla v jak špatném stavu je a že je zmatený. Nechali jsme udělat sono močového měchýře a zjistili jsme, že má ohromný nádor přes 2/3 močáku. Sono se naposledy dělalo před měsícem a nádor tam nebyl, takže bylo jasné, že je to velmi agresivní.

Samík už byl velmi vyčerpaný a nádor, podle paní doktorky, nebylo možné vyoperovat. Museli jsme se rozhodnout. Ale v podstatě nebylo moc co rozhodovat. Nejsem schopna ho nechat trápit a navíc s vidinou toho, že se to prostě nemůže zlepšit. Týrání zvířat je pro mě neúnosné, takže jsme se rozhodli nechat Samíka uspat. Za těch posledních pár dní se natrápil dost.

Na veterině na nás byli ohromně hodní, nechali nám dost času na rozhodnutí a na rozloučení. Pak Samík dostal sedativum a pomalu nám usínal v náručí. Odešel mezi lidmi, které miloval a v klidu.

Probrečeli jsme několik dní, hlavně naše dcerka. Ale snažili jsme se jí vysvětlit, že to bylo pro Samíka to nejlepší, že jsme ho nechtěli nechat trápit a pomalu a bolestivě umírat. Zároveň se vlastně naše děti poprvé v životě potkali se smrtí v rodině.

Samík nám moc schází.

Maruška

Napsat komentář

Mujzverinec.cz © 2015, all rights reserved