Potkani a myši - Můj Zvěřinec.cz

Potkani a myši

MůjZvěřinec.cz | Hlodavci (Atlas zvířat)
potkani_mysi

ROZŠÍŘENÍ: Potkan – Původně pochází z Asie, ale vlivem dopravy se rozšířil do celého světa. Nyní je chován k laboratorním účelům i jako
domácí mazlíček. Myš – Myš je rozšířena po celém světě, velmi dobře se přizpůsobí i extrémním podmínkám.

VELIKOST: Potkan 160 – 270 mm, Myš 72 – 100 mm

VÁHA: Potkan 140 – 500 g, Myš 9 – 30 g

DÉLKA ŽIVOTA: Potkan i myš se v průměru dožívají 2 – 4 roky

CHOVNÉ ZAŘÍZENÍ: Minimální velikost klece nebo akvária s drátěným stropem je rozměrů (d x š x v) pro potkany 80 x 40 x 40 cm, pro myši 50 x 30 x 40 cm

VYBAVENÍ ZAŘÍZENÍ: Je pro potkany i myši stejné. Podestýlka: hobliny, seno, nejlépe speciální podestýlka z dřevěných odštěpků nebo z lisovaných granulí papírového odpadu. Krmítko a napáječka s čerstvou vodou. Je dobré umístit do zařízení hračky a prolézačky. Potkan je velmi snadno ochočitelné zvíře.

CHOV: Je pro potkany i myši stejný. Chováme jednotlivě, v párech nebo ve skupině. Potkan i myš jsou společenská zvířata, ale pozor při přidávání nových zvířat do skupiny a při připouštění.

ROZMNOŽOVÁNÍ: Březost samice potkana trvá 21 – 23 dní, ve vrhu je 5 – 13 mláďat, která se rodí slepá a holá. Dospívají ve dvou měsících. Březost samice myši trvá 20 – 24 dní, ve vrhu je 4 – 14 mláďat, která jsou holá a slepá a jsou kojena 21 dní.

TEPLOTA: Potkany i myši chováme v pokojové teplotě.

KRMENÍ: Potkan i myši jsou všežravci, krmíme je semeny, obilím, oříšky, zeleninou, ovocem, granulemi pro hlodavce, tvrdým chlebem pro snadný obrus zubů.

MANIPULACE: Zvíře bereme do ruky opatrně za kořen ocasu, nebo necháme vylézt na dlaň.

UPOZORNĚNÍ: POTKAN i MYŠ může bolestivě kousnout nebo škrábnout při úleku!

Více informací získáte v prodejnách Pet Center.

Napsat komentář

Mujzverinec.cz © 2015, all rights reserved