Osmák degu - Octodon degus - Můj Zvěřinec.cz

Osmák degu – Octodon degus

MůjZvěřinec.cz | Hlodavci (Atlas zvířat)
osmak

ROZŠÍŘENÍ: Chile, podhůří And

VELIKOST: 125 – 185 mm

VÁHA: 150 – 300 g

DÉLKA ŽIVOTA: 5 – 8 let

CHOVNÉ ZAŘÍZENÍ: Optimální velikost klece nebo terária je rozměrů 50 x 60 x 100 cm (d x š x v), nesmí být umístěno na přímém slunci a v průvanu. Musíme počítat s tím, že se jedná o hlodavce, který opravdu rád hlodá, nedoporučují se ubikace s plastovým dnem. Při pouštění osmáka na volno může kousat nábytek, elektrické kabely atd.

VYBAVENÍ ZAŘÍZENÍ: Podestýlka: dřevitá podestýlka, bezprašné hobliny. Keramická miska a napáječka s čerstvou vodou, dostatek větví na okus a šplhání. Možno umístit úkryt nebo domeček, kovový kolotoč. Koupací písek.

CHOV: Chováme jednotlivě, v párech nebo ve skupinách. Osmák je společenské zvíře, proto se doporučuje chov ve skupině, ale není to podmínkou. Pozor při přidávání nových zvířat do skupiny a při připouštění.

ROZMNOŽOVÁNÍ: Březost samice trvá 3 měsíce, rodí se 2 – 6 mláďat, kojení trvá 6 týdnů, rodí se poměrně vyvinutá mláďata, která po narození již běhají a snaží se přijímat pevnou potravu.

TEPLOTA: Pokojová

KRMENÍ: Základem krmení je seno, které by mělo být k dispozici celý den. Podáváme granulované krmivo pro osmáky, nebo speciální směs s malým obsahem olejnatých semen, čerstvé větvičky k okusu. Pamlsky podáváme střídmě, osmáci jsou náchylní na cukrovku. Voda musí být k dispozici v průběhu celého dne.

MANIPULACE: Zvíře bereme do ruky opatrně tak, aby sedělo v dlani a druhou rukou přidržíme na hřbetu. Nechytáme za ocas – nebezpečí svléknutí ocasu z kůže!

POZOR: Může bolestivě kousnout nebo škrábnout při úleku!

Více informací získáte v prodejnách Pet Center.

Napsat komentář

Mujzverinec.cz © 2015, all rights reserved