Maruška a její zvěřinec - Můj Zvěřinec.cz

Maruška a její zvěřinec

MůjZvěřinec.cz |
zena a pes

Dobrý den, paničky a páníčkové,

ráda bych se představila i já jako přispivatelka na náš blog Můj zvěřinec. Jmenuji se Maruška a mám nádherného černého křížence labradora a maďarského ohaře, Sama. Kromě Sama mám doma ještě dvě malé děti a manžela. To jsou také moji mazlíčci, ale v tomto blogu se budu více věnovat právě Samíkovi.

Samíka jsem si osvojila z trojského útulku před několika lety, bylo mu 15 měsíců. Když jsem si ho brala z útulku, tak na něm bylo jasně patrné, že předchozí majitelka se o něj velmi špatně starala. Bál se úplně všeho, měl šedivou řídkou srst, pořád mi chodil u nohy a na to, že se měl pomalu chovat jako puberťák, tak byl ustrašený. Postupně jsem ho ale naučila, že se může proběhnout po lese, kamarádit se s ostatními psy. Dokonce nechápal, že když mu hodím klacek nebo míček, tak se má rozběhnout a hrát si. Všechno jsme ale během pár týdnů zvládli a stali se nerozlučnou dvojkou.

Po Samíkovi jsem si našla i manžela, který se se Samem hrozně rychle skamarádil. Musím přiznat, že jsem na ně začala brzy žárlit. Když bylo Samíkovi zima, tak si nevyskočil na mě (většinou mě celou zalehl), ale vyskočil si na Petra a láskou by ho sežral. Brzy se srovnalo i tohle, takže jsem Petra neopustila a koexistovali jsme pohodlně ve třech. Pak se ale z ničeho nic postupně přidaly naše děti a zdá se, že jsme konečně kompletní tlupa.

Miluji procházky po smíchovských kopcích. Často beru děti na Dívčí hrady a, i když je zima, tak chodíme pouštět draky. Tahle zima je na pouštění draků superJ Jelikož nám draci nelítají moc vysoko (asi potřebuji nějaký kurz, protože nejsem schopná draka dostat výš, než jsem sama vysoká), tak se Samík vyblbne. Snaží se draky pochytat, děti s draky běhají a ječí, různě do sebe narážejí a padají a já se to snažím zachytit na foťák – většinou zcela marně. Takže pohled na naše pouštění draků může nezúčastněnému pozorovateli připadat jako chaplinovská groteska. Už chybí jen, abychom po sobě mrskali dorty.

Často a ráda chodím venčit bez dětí se Simonou, to je pro mě taková duševní očista. Probereme život ze všech stran a pročistíme si hlavu, a co si budeme povídat – je to nutné pro zachování psychického zdraví.

Těším se, že blog budete rádi číst a přispívat do diskusí.

Maruška

Napsat komentář

Mujzverinec.cz © 2015, all rights reserved