Korela chocholatá - Můj Zvěřinec.cz

Korela chocholatá

MůjZvěřinec.cz | Ptáci (Atlas zvířat)
korely

PŮVOD: Vnitrozemí Austrálie

ZÁKLADNÍ POPIS: Velikost těla 30 – 32cm

ROZLIŠENÍ POHLAVÍ: U ptáků divoké formy mají samci žlutou hlavu a syté červené lícní skvrny, spodní pera ocasní jsou černá. Samice mají méně výrazné lícní skvrny, málo žlutou hlavu a spodní pera ocasní žlutě mramorovaná.

CHOV: Jednotlivě nebo ve skupinách v kleci. Klec musí být dostatečně velká a bidýlka umístěná tak, aby si korela nepoškodila chocholku. Pro pár je lepší prostorná klec nebo pokojová či venkovní voliéra.

POTRAVA: Základem je směs pro malé papoušky obsahující proso s příměsí slunečnice. Dále doplňujeme senegalským prosem v klasech, kousky ovoce, bobulemi a zeleným krmením, např. listy smetánky apod. Korely by mělaymít k dispozici grit a písek na trávení a sépiovou kost. Potravu doplňujeme o minerály a vitaminy. Čerstvá voda v napáječce.

ROZMNOŽOVÁNÍ: Odchov není obtížný, pokud se podaří sestavit pár. Samice snáší do budky o rozměrech 25 x 25 x 38 cm s vletovým otvorem 8 cm 4 – 6 vajec, na kterých sedí 18 – 21 dní. Mláďata krmí oba rodiče do doby, než vylétnou z budky a naučí se samostatně přijímat potravu. Pohlavně dospívají v 1 roce. Dožívají se až 15 let.

POVAHA: Jsou velice společenské. Také s jinými druhy ptáků vycházejí velmi dobře. Korely se mohou ochočit a naučit se napodobovat lidský hlas, ale nejsou geniálními imitátory.

NEBEZPEČÍ PRO ČLOVĚKA: Při neopatrném uchopení může v sebeobraně štípnout zobákem, či škrábnout drápkem.

Více informací získáte v prodejnách Pet Center.

Napsat komentář

Mujzverinec.cz © 2015, all rights reserved