Korálovky - Můj Zvěřinec.cz

Korálovky

MůjZvěřinec.cz | Plazi (Atlas zvířat)
koralovky

ROZŠÍŘENÍ: Vyskytují se od jižního Oregonu a Kalifornie až po východní pobřeží USA, dále v provinciích Mexika. Vyhledávají nižší i vyšší polohy, maximálně však do 2 100 metrů. Dávají přednost lesostepi, ale stejně tak je možné je nalézt v borových lesích, podél cest, ve vyschlých říčních korytech nebo v okolí mokřin a bažin.

VELIKOST: Dorůstají délky 90 – 120 cm

TERÁRIUM: O rozměrech 60 – 80 x 50 x 40 cm

VYBAVENÍ TERÁRIA: Jako substrát slouží 5 cm silná vrstvu písku a rašeliny nebo terarijní substrát. Zařízení tvoří miska na vodu, pokroucený kořen a několik kamenů, které korálovce poslouží jako úkryt.

CHOV: Chováme v párech nebo jednotlivě. Nedoporučuje se chovat v jednom teráriu více jedinců různé velikosti, jelikož by mohlo dojít ke kanibalismu.

TEPLOTA: Denní 25 – 30 °C, noční pokojová. Doporučujeme rosení.

KRMENÍ: V přírodě se živí chytáním všech plazů a savců, které dokáže přemoci. V zajetí předkládáme různé druhy hlodavců.

ODCHOV: Pro rozmnožování je nutné osmi až dvanáctitýdenní zimování při teplotách 6 – 10 °C. Po ukončení zimování se korálovky páří a po dvou měsících vykladou 6 – 10 vajíček. Z těch se líhnou mláďata při inkubační teplotě 27 – 28 °C za 64 – 71 dní.

MANIPULACE: Chytáme opatrně do ruky.

UPOZORNĚNÍ: Může bolestivě kousnout.

Více informací získáte v prodejnách Pet Center.

Napsat komentář

Mujzverinec.cz © 2015, all rights reserved