Kanáři - Můj Zvěřinec.cz

Kanáři

MůjZvěřinec.cz | Ptáci (Atlas zvířat)
kanarci

PŮVOD: Kanárské ostrovy

ZÁKLADNÍ POPIS: Velikost těla 13 – 15 cm

ROZLIŠENÍ POHLAVÍ: Pouze obtížně, samečci se dají určit podle zpěvu.

CHOV: Naprosto nenároční na prostor. Můžeme je chovat jednotlivě v pokojové kleci, pokojové či venkovní voliéře. Jednotlivě se chovají samci hlavně kvůli zpěvu, který je velmi melodický.

POTRAVA: Speciální směs pro kanáry doplněná každodenní dávkou zeleného krmení (různé plevely). Občas i kousek ovoce, např. jablka. Během hnízdění by měli dostávat i vaječnou míchanici. Vždy by měli mít k dispozici grit a písek na trávení a sépiovou kost. Potravu doplňujeme o minerály a vitaminy. Čerstvá voda v napáječce.

ROZMNOŽOVÁNÍ: Ptáci dávají přednost otevřenému hnízdu, např. košíčku, do kterého si splétají hnízdo ze sisalových provázků či sena. Samice snáší 4 – 5 vajec, sedí na nich 13 – 14 dní. Vylíhnutá mláďata krmí oba rodiče, samec až do doby, než se úplně osamostatní. Dospívají v 1 roce věku.

POVAHA: Při ohleduplném zacházení se kanáři rychle spřátelí se svým ošetřovatelem, i když se nikdy nedají úplně ochočit jako někteří papoušci. Jsou především velmi oblíbení kvůli svému zpěvu. Jsou ideálními ptáky pro začátečníky.

NEBEZPEČÍ PRO ČLOVĚKA: Vzhledem k velikosti a povaze žádné.

Více informací získáte v prodejnách Pet Center.

Napsat komentář

Mujzverinec.cz © 2015, all rights reserved