Jak je to s kočkami na jaře - Můj Zvěřinec.cz

Jak je to s kočkami na jaře

MůjZvěřinec.cz | Novinky
kocka1

Jaro je ve většině případů pro kočku velmi aktivním obdobím. Kočka je milovník spánku, ale na jaře se to změní. Z kočky se stává tvor vyhledávající družinu ostatních a překypuje energií.

Jejich pohlavní cyklus je vázaný na určité období během roku a v něm proběhne několikrát. I kočka chovaná doma neztratila své instinkty a velmi dobře ví, že jaro je pro plození koťat ideálním obdobím.

Kočka žijící doma

Období „mrouskání“ je i pro nezkušené majitele identifikovatelné celkem snadno. Kočka je živější, přítulnější, ale zároveň velmi neklidná. Neustále pochoduje sem a tam a v klidu se často ani nenají. Při pohlazení se kočka prudce prohne a nastaví zadní část těla. Stává se, že bez příčiny padne na zem a hlasitě mňouká.

Kočka žijící venku

Jarní období je pro kočky žijící venku poměrně náročné. Především kocouři se vám dokáží „ztratit z dohledu“ i na několik týdnů. Není divu, musí uhájit své teritorium před výpady ostatních kocourů, což s sebou někdy přináší i celkem vážná zranění. Následně se musí spářit i s několika kočkami, aby uspokojili pudy a zachovali svůj rod.

Kočka je na tom obdobně. Musí sledovat kocoury a vybírat mezi nimi toho vhodného pro spáření. Záleží pouze na kočce, zda tak učiní s jedním kocourem víckrát, nebo si jich vybere několik. V takovém případě může mít každé kotě v jednom vrhu jiného otce.

Nutná péče o kočku na jaře

Majitel kočky musí na jaře počítat se zvýšenou péčí o srst. Línání je intenzivnější než na podzim. S jarem se k intenzivnějšímu životu neprobouzí pouze kočka, ale i její drobní nepřátelé v podobě cizopasníků, především blech a klíšťat. Dnes jsou již na trhu přípravky, které účinkují komplexně na většinu nepřátel.

Zdroj foto: pixabay.com

Napsat komentář

Mujzverinec.cz © 2015, all rights reserved