Já vyzkoušela Dog Trekking:-) - Můj Zvěřinec.cz

Já vyzkoušela Dog Trekking:-)

MůjZvěřinec.cz |
dog tracking

Krásný dobrý den,

tak se vám hlásím, v plné síle, zpět po nemoci. Samík se uzdravil jako první, pašák, takže teď už doma pobíhá o sto šest. Děti a manžel jsou také v pořádku a já jsem na tom byla klasicky nejhůř, ale už je mi také lépe. Moc se mi líbil minulý článek od Simony. Canicross se mi moc líbí a zjišťuji, že se mu začíná věnovat docela dost lidí.

Jelikož jsme my i Samík po nemoci, tak jsem se rozhodla vyzkoušet Dog Trekking. To je v podstatě jednodušší, méně namáhavá forma carnicrossu. Neberte mě, prosím, za slovo, jen se to snažím vysvětlit laicky. Hlavně jde o to, že s pejskem neběháte, ale chodíte delší trasy spojeni popruhem, nebo dlouhým vodítkem.

Po nemoci je to výborný způsob, jak se zase rozhýbat a dostat se do formy. Musím říct, že nám to se Samíkem trochu trvalo, než jsme se sladili a začali chodit s napnutým vodítkem. Nejdřív se mu totiž vůbec nechtělo do postroje. Musím říct, že my Samíka vodíme naprosto minimálně i na vodítku, takže postroj pro něj byl nepříjemným překvapením. Když jsem mu postroj navlékla, tak začal stávkovat, rozplácl se na zem a rozhodně to nevypadalo na aktivní dění. Ale nakonec se Samík umoudřil, pomohlo trochu přemlouvání, hecování a pamlsků. Já se k němu připoutala a vyrazili jsme.

Nejdřív jsem táhla Samíka za sebou já, ze začátku se mu tahle akce nezdála vůbec lákavá. Táhla jsem jak divá, povzbuzovala ho a snažila se ho rozběhnout. Rozběh pomohl, aby se Samík dostal z naštvání a za chvíli už mě vedl. No, chvíle je relativní pojem, protože nám tohle všechno trvalo asi 2 hodinky.
Takže, když jsme si konečně začali s dog trackingem rozumět, tak se začalo stmívat. Takže jsme to otočili domů a v neděli jsme to šli vyzkoušet znova.

Na nedělní výpravu jsem vzala děti i Simonu s Viktorem. Ti běhali na laně, jako by se v postrojích už narodili. Já se Samíkem, obklopeni ječícími dětmi jsem se ještě trochu zadrhávali a různě proplétali. Nevadí, ušli jsme společně asi 7 km, což mi pro začátek přijde jako super úspěch. Všem se to moc líbilo a nastartování aktivit, myslím, vyšlo moc dobře.

Tenhle způsob pohybu na čerstvém vzduchu můžu jen doporučit. Rozhodně mě to chytlo a budeme vás dál se Simonou informovat o našich výpravách. Sice jsme si u toho nestihly moc popovídat, ale to nám tentokrát vůbec nevadilo.

Zdravím vás, Maruška

Foto, zdroj: www.fordogtrainers.com

Napsat komentář

Mujzverinec.cz © 2015, all rights reserved