Eklektus různobarvý - Můj Zvěřinec.cz

Eklektus různobarvý

MůjZvěřinec.cz | Ptáci (Atlas zvířat)
eklektus_ruznobarvy

PŮVOD: Nová Guinea, Šalamounovy ostrovy, Moluky

ZÁKLADNÍ POPIS: Velikost těla 38 – 43 cm

ROZLIŠENÍ POHLAVÍ: Velmi markantní rozdíly. Samec je převážně zelený, samice modročervená.

CHOV: Ideální velká voliéra, v příliš malé kleci mají sklony k tloustnutí. Klec musí mít také silné dráty, které odolají síle zobáku.

POTRAVA: Krmná dávka by měla obsahovat cca 30 % směsi zrnin pro velké papoušky a 70 % ovoce, zeleniny, bobulí a vařené rýže. Pokud je pták krmen pouze zrninami, dochází u něj často k poruchám metabolismu. Nikdy nepodáváme AVOKÁDO, je pro ptáky vysoce jedovaté! Vždy by měli mít k dispozici grit a písek na trávení a sépiovou kost. Potravu doplňujeme o minerály a vitaminy. Čerstvá voda v napáječce.

ROZMNOŽOVÁNÍ: Tvoří páry na celý život. Při tvoření páru je lépe umístit samici k samečkovi, nikdy ne opačně. Velká budka 30 x 30 x 60 s vletovým otvorem 10 cm. Samice snáší 1 – 3 vejce, na kterých sedí 26 – 29 dní. Mláďata krmí oba rodiče do doby, než vylétnou z budky a naučí se samostatně přijímat potravu. Pohlavně dospívají ve 3 – 5 letech. Dožívají se až 60 let.

POVAHA: Je to velice inteligentní a poměrně klidný pták, který rád létá. Ručně dokrmené mládě se dá velice dobře ochočit a je schopno se naučit imitovat lidský hlas, ale potřebuje k tomu více času a úsilí
než např. papoušek šedý žako.

NEBEZPEČÍ PRO ČLOVĚKA: Při neopatrném uchopení může v sebeobraně štípnout zobákem, či škrábnout drápkem. Vzhledem k velké síle zobáku nenechávat v jejich blízkosti malé děti bez
dozoru!

Více informací získáte v prodejnách Pet Center.

Napsat komentář

Mujzverinec.cz © 2015, all rights reserved