Drobní exoti - Chůvičky, Zebřičky, Rýžovníci apod. - Můj Zvěřinec.cz

Drobní exoti – Chůvičky, Zebřičky, Rýžovníci apod.

MůjZvěřinec.cz | Ptáci (Atlas zvířat)
drobni_exoti

PŮVOD: Jihovýchodní Asie, Austrálie

ZÁKLADNÍ POPIS: Velikost těla 10 – 14 cm

ROZLIŠENÍ POHLAVÍ: U většiny druhů lze pohlaví rozlišit velice obtížně, jen samečci přírodně zbarvených zebřiček mají oranžové skvrny na lících.

CHOV: Můžeme je chovat jednotlivě v pokojové kleci, pokojové či venkovní voliéře ve velikosti dle počtu chovaných zvířat. Pokud je ve voliéře dostatek prostoru, není problém ve spolužití s jinými druhy ptáků.

POTRAVA: Speciální směs pro drobné exoty doplněná každodenní dávkou zeleného krmení (různé plevely). Občas i kousek ovoce např. jablka, senegalské proso v klasech. Během hnízdění by měli dostávat i vaječnou míchanici s přídavkem sušeného hmyzu. Vždy by měli mít k dispozici grit a písek na trávení a sépiovou kost. Potravu doplňujeme o minerály a vitaminy. Nezbytná je napáječka na vodu.

ROZMNOŽOVÁNÍ: Ptáci dávají přednost různě velkým budkám, do kterých si splétají hnízdo ze sisalových provázků či sena. Samice snáší 4 – 5 vajec, sedí na nich 13 – 14 dní. Vylíhnutá mláďata
krmí oba rodiče, samec až do doby než se úplně osamostatní. Dospívají v 1 roce věku.

POVAHA: Mírumilovní, společenští ptáci s melodickým jemným hlasem. Doporučují se chovat spíše po skupinkách, než jen v páru. Jsou ideálními ptáky pro začátečníky.

NEBEZPEČÍ PRO ČLOVĚKA: Vzhledem k velikosti a povaze žádné.

Více informací získáte v prodejnách Pet Center.

Napsat komentář

Mujzverinec.cz © 2015, all rights reserved