Drápkaté opice - Můj Zvěřinec.cz

Drápkaté opice

MůjZvěřinec.cz | Atlas zvířat
drapkate_opice

ROZŠÍŘENÍ: Převážně v tropech Afriky, Jižní Ameriky a Asie

CHOVNÉ ZAŘÍZENÍ: Minimální velikost ubikace je 100 x 100 x 100 cm pro jedno zvíře a dle velikosti. Ideální je mít v nádrži tepelný zdroj (tepelný zářič nebo výhřevnou lampu).

VYBAVENÍ ZAŘÍZENÍ: Dostatek různě silných větví. Podestýlka: terarijní substráty, jedlová nebo borová kůra. Úkryty, napáječka s čerstvou vodou, domeček 25 x 30 x 20 cm pro každé zvíře. Do nádrže můžeme umístit i živé rostliny, ale musíme počítat s tím, že je zvířata budou ničit. Nádrž vybavíme různými zavěšenými kokosovými provazy.

CHOV: Chováme v párech nebo ve skupinách.

ROZMNOŽOVÁNÍ: Březost je dle druhu 54 – 130 dnů, rodí se 1 – 3 mláďata, nejčastěji 2.

TEPLOTA: 25 – 35°C bez poklesu pod 15 °C, vlhkost 70 – 90 %

KRMENÍ: Ráno se doporučuje dávat rýžovou kaši s medem a banánem nebo ovocnou přesnídávku, do které se přidávají vitaminy. Polední krmení by se mělo skládat z co nejrůznorodějšího výběru
ovoce a zeleniny, min. 10 druhů. Odpolední krmení sestává z hmyzu (saranče, cvrčci, švábi), živočišná složka je velmi důležitá a nesmí chybět v denní složce potravy.

MANIPULACE: Je poměrně obtížná, zvířata na sebe nenechají většinou sáhnout a musíme je odchytit do malého podběráku. Důležité je, aby zvíře nechytal člověk, který se o zvířata stará, protože by v něj ztratila důvěru. Bereme si kožené rukavice.

POZOR: Může bolestivě kousnout!

Více informací získáte v prodejnách Pet Center.

Napsat komentář

Mujzverinec.cz © 2015, all rights reserved