Činčila - Můj Zvěřinec.cz

Činčila

MůjZvěřinec.cz | Hlodavci (Atlas zvířat)
cincila

PŮVOD: Jižní Amerika, pohoří Andy, výška až 5000 m

VELIKOST: Tělo 250 – 280 mm a ocas 170 – 180 mm

VÁHA: 400 – 600 g

DÉLKA ŽIVOTA: 15 let, někdy až 20 let

CHOVNÉ ZAŘÍZENÍ: Doporučená velikost klece 100 x 70 x 100 cm (d x š x v). Při pohybu zvířete mimo klec je potřeba dávat pozor, aby činčila nepřekousla elektrické kabely nebo nezpůsobila škody na domácím zařízení.

VYBAVENÍ ZAŘÍZENÍ: Podestýlka – bezprašné hobliny nebo seno, napáječka s čerstvou vodou, miska na granule, jesle na seno. Pro chov je nezbytná betonová miska na pískovou koupel. Činčila musí
mít možnost se alespoň jednou denně vykoupat ve speciálním písku. Domeček s rozměry 25 x 30 x 20 cm pro každé zvíře, nejlépe dřevěný, ale musíme počítat s tím, že ho časem činčily zlikvidují. Větve pro šplhání a lezení.

CHOV: Chováme v párech nebo ve skupinách, ale pozor při umisťování nového zvířete do skupiny – nutno hlídat, zda se zvířata nenapadají. Činčily se dají velmi dobře ochočit.

ROZMNOŽOVÁNÍ: Březost trvá 109 – 114 dnů, rodí se většinou 1 – 2 mláďata (zřídka 3), která jsou plně vyvinutá a odstavují se v 6 týdnech života.

TEPLOTA: Pokojová 20 – 23°C. Pozor na přehřátí v letních měsících.

KRMENÍ: Speciální granule, sušené byliny, seno, sušené ovoce, jablko, mrkev a větve na obrušování zubů. Čerstvé „zelené“ podávat jen velmi zřídka. Pozor: nezkrmovat mokrou a zapařenou trávu!!!

MANIPULACE: Zvíře bereme do ruky opatrně pod břichem a druhou rukou přidržíme na zádech.

POZOR: Může bolestivě kousnout při úleku!

Více informací získáte v prodejnách Pet Center.

Napsat komentář

Mujzverinec.cz © 2015, all rights reserved