Cestování se psem - Můj Zvěřinec.cz

Cestování se psem

MůjZvěřinec.cz | Novinky
hory

Možná se chystáte vyjet s pejskem, nebo jiným zvířátkem, na hory. Zde vám napíši pár základních rad pro to, aby bylo cestování co nejpříjemnější pro všechny.
Vůbec nejdůležitější je – ověřte si přímo od poskytovatele vašeho ubytování, že je možné mít zvířátko s sebou na pokoji. Nespoléhejte se na doporučení od svých známých nebo na sociálních sítích, opravdu si to ověřte přímo v ubytovacím zařízení.
Zjistěte si, zda pro přejezd do ciziny máte v pořádku očkovací průkaz. Zároveň je dobré mít očkování zaznamenáno i v cestovním pasu zvířete.
Pokud jedete autem, snažte se, aby se pejsek cítil příjemně a pohodlně. Pokud by to bylo naopak, zpáteční cesta se může proměnit v peklo. Zároveň dbejte na častější venčení, zvlášť při dlouhém přejezdu. Nekrmte pejska klasickým velkým jídlem, aby nevzniklo nebezpečí zvracení. Dejte mu jen něco malého a dbejte na dostatek pití.
Jakmile dorazíte na místo vašich sněhových radovánek, nechte pejska dostatečně pečlivě zkontrolovat nové místo. Nenechávejte ho ihned po příjezdu samotného zavřeného v pokoji. Je důležité, aby se s prostorem seznámil, nejlépe s vaší asistencí.

Napsat komentář

Mujzverinec.cz © 2015, all rights reserved