Brakické ryby - Můj Zvěřinec.cz

Brakické ryby

MůjZvěřinec.cz | Akvaristika (Atlas zvířat)
brakicke_ryby

PŮVOD: Oblast od pobřeží východní Afriky až po Polynésii.

ZÁKLADNÍ POPIS: Různé velikosti i charaktery chování.

ZÁSTUPCI: Úzce specializované druhy ryb, které ve svém životním cyklu využívají všechny stupně vody od sladké přes brakickou až po slanou mořskou.

CHOV: Voda pro chov těchto ryb by měla být spíše tvrdší a zásaditá, s Ph mezi 8,0 – 8,3. Kvalita vody v mořích kolísá v závislosti na počasí a na přítoku vody z řek. Voda by měla mít slanost 5 – 15 promile.
V takové vodě nezřídka vedle sebe žijí ryby mořské a sladkovodní. Ph vody lze ještě zvýšit za použití speciálních solí určených přímo pro tyto druhy ryb. Orientačně 3,4 – 3,5 kg soli na 100 l vody. Voda by
měla mít minimální obsah dusičnanů. Důležitý je i hustoměr. Nelze používat kuchyňskou sůl. Teplota vody pro většinu druhů by měla být 25 – 26°C.

POTRAVA: Vyráběná průmyslová krmiva ve formě vloček, granulek či tablety pro konkrétní druh ryb jsou nejkvalitnější a nejbezpečnější potravou s ohledem na zavlečení chorob a parazitů do akvária.

OBECNÉ: Mladí jedinci mohou být určitou dobu chováni i ve zcela sladké vodě, vhodnější je ale brakická. Stejně jako je omezený objem nádrže musí být logicky omezený i počet ryb a rostlin v akváriu. Obecně platí, že na 1 cm rybího těla v dospělosti připadají 2 litry vody!!!

POVAHA: Je dobré kombinovat ryby podle oblasti, kterou v akváriu obsazují tak, aby se navzájem nerušily a akvárium bylo rovnoměrně obsazeno ode dna až k hladině. Klidné ryby nekombinovat s příliš čilými, které by je rušily a stresovaly.

NEBEZPEČÍ PRO ČLOVĚKA: Není známo

Více informací získáte v prodejnách Pet Center.

Napsat komentář

Mujzverinec.cz © 2015, all rights reserved