Ary - Můj Zvěřinec.cz

Ary

MůjZvěřinec.cz | Ptáci (Atlas zvířat)
ara

PŮVOD: Jižní Amerika

ZÁKLADNÍ POPIS: Velikost těla 85 – 100 cm

ROZLIŠENÍ POHLAVÍ: Možné pouze testem DNA.

CHOV: Vzhledem k velikosti pro něj není žádná klec dost velká, a tak musí mít denně příležitostprotáhnout si křídla a nohy mimo klec. V pokojové kleci musí mít možnost roztáhnout křídla, aniž by se dotknul stěn klece. Také výška klece musí být větší než délka ocasu. Klec musí mít také silné dráty, které odolají síle zobáku. Ideální je prostorná venkovní voliéra s vnitřním temperovaným zimovištěm.

POTRAVA: Speciální směs pro Ary doplněná o různé druhy ořechů, jejich zobák má sílu je rozlousknout, sílu má i v pařátech. Krmnou dávku obohacujeme každodenní dávkou ovoce, zeleniny, bobulemi a k dispozici by měli mít větve ovocných stromů na okus. Nikdy nepodáváme AVOKÁDO, je pro ptáky vysoce jedovaté! Vždy by měli mít k dispozici grit a písek na trávení obohacený o dřevěné uhlí a sépiovou kost. Potravu doplňujeme o minerály a vitaminy. Čerstvá voda v napáječce.

ROZMNOŽOVÁNÍ: Není v žádném případě jednoduché. Pohlavně dospívají ve 3 – 5 letech. Dožívají se až 60 let.

POVAHA: Velice společenský pták. Ručně dokrmené mládě se dá velice dobře ochočit, naučí se vyslovovat i několik málo slov. Vyžaduje pak každodenní kontakt a pozornost člověka. Vyžaduje
stejnou péči podobně jako tříleté dítě, spřátelí se obvykle se všemi členy rodiny. Pokud péči nemá, může se stát nervózním a může se začít poškozovat. Je nezbytné se mu opravdu věnovat!

NEBEZPEČÍ PRO ČLOVĚKA: Při neopatrném uchopení může v sebeobraně štípnout zobákem, či škrábnout drápkem. Vzhledem k velké síle zobáku nenechávat v jejich blízkosti malé děti bez dozoru!

Více informací získáte v prodejnách Pet Center.

Napsat komentář

Mujzverinec.cz © 2015, all rights reserved