Amazoňané - modročelý, venezuelský, kubánský - Můj Zvěřinec.cz

Amazoňané – modročelý, venezuelský, kubánský

MůjZvěřinec.cz | Ptáci (Atlas zvířat)
amazonane

PŮVOD: Jižní Amerika

ZÁKLADNÍ POPIS: Velikost těla 30 – 37 cm

ROZLIŠENÍ POHLAVÍ: Možné pouze určením DNA.

CHOV: Prostorná klec nebo pokojová voliéra, pro pár prostorná venkovní voliéra s vnitřním temperovaným prostorem.

POTRAVA: Směs pro velké papoušky, nebo speciál pro amazoňany, vzhledem k jejich sklonům k tloustnutí, doplněná každodenní dávkou ovoce, zeleniny a k dispozici větve ovocných stromů na okus. Vždy by měli mít k dispozici grit a písek na trávení, sépiovou kost. Potravu doplňujeme o minerály a vitaminy. Čerstvá voda v napáječce. Nepodávat avokádo – pro papoušky smrtelně jedovaté!

ROZMNOŽOVÁNÍ: Není jednoduché. Samice snáší do budky o rozměrech 30 x 30 x 50–60 cm s vletovým otvorem 10–12 cm 2 – 3 vejce, na kterých sedí 26 – 28 dní. Mláďata krmí oba rodiče do doby, než vylétnou z budky a naučí se samostatně přijímat potravu. Mláďata mají šedou oční duhovku. Pohlavně dospívají ve 4 – 5 letech. Dožívají se až 50 let.

POVAHA: Pokud si pořídíme ručně dokrmené mládě, lze ho zcela ochočit, naučí se vyslovovat i několik slov. Vyžaduje pak každodenní kontakt a pozornost člověka. Pokud ji nemá, může se stát nervózním a velmi hlučným, může se i začít poškozovat. Nejlepší je chovat tyto ptáky v páru.

NEBEZPEČÍ PRO ČLOVĚKA: Při neopatrném uchopení může v sebeobraně štípnout zobákem, či škrábnout drápkem. Vzhledem k velké síle zobáku nenechávat v jejich blízkosti malé děti bez dozoru!

Více informací získáte v prodejnách Pet Center.

Napsat komentář

Mujzverinec.cz © 2015, all rights reserved