Agapornisové - růžovohrdlý, škraboškový, Fišerův - Můj Zvěřinec.cz

Agapornisové – růžovohrdlý, škraboškový, Fišerův

MůjZvěřinec.cz | Ptáci (Atlas zvířat)
agaponisove

PŮVOD: Jihozápadní Afrika

ZÁKLADNÍ POPIS: Velikost těla 14–18 cm

ROZLIŠENÍ POHLAVÍ: Opticky velmi obtížné

CHOV: Jednotlivě v klecích, pár v prostorné kleci nebo v pokojových i venkovních voliérách. Ty však musí mít temperované zimoviště. Chovat lze jednotlivě, či ve skupinách. Nelze přidat nového jedince k již zabydlenému agapornisovi, hrozí zabití nově příchozího.

POTRAVA: Základem je směs pro malé papoušky obsahující proso či přímo směs pro agapornisy. Dále doplňujeme senegalským prosem v klasech, kousky ovoce, bobulemi a zeleným krmením, např. listy
smetánky apod. Vždy by měli mít k dispozici grit a písek na trávení, sépiovou kost. Potravu doplňujeme o minerály a vitaminy. Čerstvá voda v napáječce.

ROZMNOŽOVÁNÍ: Odchov není obtížný, pokud se podaří sestavit pár. Staví si hnízdo, je nutno poskytnout proutky vrby jako stavební materiál. Samice snáší do budky o rozměrech 15 x 15 x 20 cm s vletovým otvorem 6 cm 3 – 6 vajec, na kterých sedí 18 – 22 dní. Mláďata krmí oba rodiče do doby, než vylétnou z budky a naučí se samostatně přijímat potravu. Pohlavně dospívají v 1 roce.
Dožívají se až 15 let.

POVAHA: Neustále aktivní, energičtí a temperamentní ptáci. Často a rádi se hlasitě projevují svým skřípavým hlasem. Ideální je chovat v páru.

NEBEZPEČÍ PRO ČLOVĚKA: Při neopatrném uchopení může v sebeobraně štípnout zobákem, či škrábnout drápkem.

Více informací získáte v prodejnách Pet Center.

Napsat komentář

Mujzverinec.cz © 2015, all rights reserved