Afričtí dlouhokřídlí - Papoušek senegalský, konžský, Mayerův - Můj Zvěřinec.cz

Afričtí dlouhokřídlí – Papoušek senegalský, konžský, Mayerův

MůjZvěřinec.cz | Ptáci (Atlas zvířat)
1280px-Poicephalus_senegalus_-Artis_Zoo_-Netherlands-8a

Papousek_senegalsky 1PŮVOD: Západní a střední Afrika

ZÁKLADNÍ POPIS: Velikost těla 23 – 34 cm

ROZLIŠENÍ POHLAVÍ: Možné pouze určením DNA.

CHOV: Prostorná klec nebo pokojová voliéra, pro pár prostorná venkovní voliéra s vnitřním temperovaným prostorem.

POTRAVA: Směs pro velké papoušky nebo speciál pro africké papoušky doplněné každodenní dávkou ovoce, zeleniny a větve ovocných stromů na okus. Vždy by měli mít k dispozici grit a písek na trávení a sépiovou kost. Potravu doplňujeme o minerály a vitaminy. Čerstvá voda v napáječce. Nepodávat avokádo – pro papoušky smrtelně jedovaté!

ROZMNOŽOVÁNÍ: Není jednoduché. Vyžadují absolutní klid. Samice snáší do budky o rozměrech 25 x 25 x 50 cm s vletovým otvorem 7 – 10 cm 3 – 4 vejce, na kterých sedí 26 – 28 dní. Mláďata krmí oba rodiče do doby, než vylétnou z budky a naučí se samostatně přijímat potravu. Mláďata mají šedou oční duhovku. Pohlavně dospívají ve 3 letech. Dožívají se až 35 let.

POVAHA: Pokud si pořídíme ručně dokrmené mládě, lze ho zcela ochočit, naučí se vyslovovat i několik slov. Vyžaduje pak každodenní kontakt a pozornost člověka. Pokud ji nemá, může se stát nervózním a může se začít poškozovat. Nejlepší je chovat tyto ptáky v páru.

NEBEZPEČÍ PRO ČLOVĚKA: Při neopatrném uchopení může v sebeobraně štípnout zobákem, či škrábnout drápkem. Vzhledem k velké síle zobáku nenechávat v jejich blízkosti malé děti bez dozoru!

Více informací získáte v prodejnách Pet Center.

Foto v záhlaví: Arjan Haverkamporiginally posted to Flickr, via Wikipedia.org

Napsat komentář

Mujzverinec.cz © 2015, all rights reserved